EN

Yönetim Kurulu Başkanımızın Mesajı Side

Çok Değerli Çalışanlarımız ve İş Ortaklarımız,

Tüm Erkurt Holding iştirakleri kuruldukları ilk günden beri, faaliyet gösterdikleri alanlarda kendini kanıtlamış, köklü ve güvenilir kurumlar olmuştur. Kurucumuz ve Onursal Başkanımız Sayın Ahmet Kurtcebe Alptemoçin’in, bize yol gösteren;

“Temel ve öncelikli amacımız; doğru, dürüst ve iyi niyetli olarak, kaliteli üretmek, yasalara saygılı, üretim ve yönetim anlayışımızı sürekli geliştirerek, ülke ekonomisine artan bir katma değer sağlamaktır.” olarak kabul ettiğimiz misyonumuzla, 40 seneyi aşkın bir süredir çalışmaktayız ve bu misyon doğrultusunda çalışmaya devam edeceğiz.

1978 yılında Erkurt Tekstil ve Yalıtım Ürünleri A.Ş. olarak başlayan yolculuğumuz, 1983 yılında Formfleks’in, 1985 yılında Erkurt Dış Ticaret ve Pazarlama’nın, 1987 yılında Cemre Halıcılık’ın, 1992 yılında Taysan’ın ve 1997 yılında Rieter-Erkurt’un kurulmasıyla devam etti. Bu dönemi birinci, yani bizi günümüze taşıyacak temel kurgunun şekillendiği evre olarak tanımlayabiliriz.

1998 yılında Erkurt Holding A.Ş.’nin kurulmasıyla, tüm şirketlerimiz holding çatısı altında toplandı. Daha sonra; 2002 yılında kurulan Bekalp Kalıpçılık, 2005 yılında kurulan Novetüd, 2012 yılında kurulan Bekalp Otomotiv, 2017 yılında kurulan Tabco, 2019 yılında kurulan Formfleks Algeria ve yine 2019 yılında kurulan Erkurt Ar-Ge şirketlerimiz holding iştirakleri olarak kuruldular. Bu dönemi de ikinci, yani tüm yeni iştiraklerin ve yönetimsel faaliyetlerin Erkurt Holding tarafından koordine edildiği evre olarak tanımlayabiliriz.

2000’li yıllarda başlayan internet çağı, zamanla endüstrideki tüm yaklaşımları etkiledi ve dünyanın neredeyse büyük bir köye dönüşmesine neden oldu. Uzakların yakınlaştığı, üreticinin tüketiciyle, satıcının da alıcıyla aracısız buluşabildiği bu dönemin tetiklediği teknolojik gelişmeler, iş ortamlarının dijitalleşmiş yani bir üretim merkezindeki tüm birimlerin birbirleriyle internet üzerinden ve makinelerle haberleştiği bir yapıya evrilmesini sağladı. Bu da Endüstri 4.0 olarak tanımlanan endüstriyel olgunluk çağını başlattı.

Dünyanın bu hızla dijitalleşmesi, tüm şirketleri bölgesel değil küresel oyuncular olmaya davet ediyor. Elbette bu davete icabet edebilmek girişimci, çok kültürlü ortamlarda iş yapabilme becerisi olan, iş etiğine sahip, yaratıcı, inovatif ve rekabetçi olmayı gerektiriyor. Bu yeni çağın gerektirdiği ortam aslında çok sert bir ayıklanma sürecine de sahne olacak; uyabilen ayakta kalacak, uyamayan ise ticari hayatını sonlandıracak.

Bu durum, bizim yeni dönemde sadece mevcudiyetimizi korumak değil, büyümek ve gelişmemizi sağlamak için artık üçüncü evreye göre yapılanmamız gerektiğini ortaya koymuştur.

Üçüncü evre, “Being Global” olarak belirlediğimiz vizyonumuza uygun bir yapılanma ve büyüme stratejisini ortaya koyduğumuz yeni dönemdir. Bu yeni evre, 2020 yılında faaliyet gösteren altı şirketimizin Formfleks çatısı altında birleşmesiyle başlamıştır. Hedefimiz, Formfleks’in ana faaliyet alanı olan otomotiv sektöründe, uluslararası pazarlarda faaliyet gösteren, çalışan ve müşteri memnuniyetini göz önüne alarak mükemmel iş sonuçlarına ulaşmış, faaliyetlerini uluslararası yönetim ve denetim sistemlerine uygun olarak yapılandırmış, yalın ve sürdürülebilir bir yönetim anlayışını iş kültürü haline getirmiş bir şirket olmasıdır.

Bu hedefe mutlaka ulaşacağız. Eminim ki ileride tekrar yapılanmak zorunda olacağımız yeni bir dönem gelecek. Formfleks, o dönemin kapısında yine hedeflerini gerçekleştirmiş, kendinden emin ve ileriye bakan bir tavırla bekliyor olacak!

Birlikte ve daima.

Âli Kerem ALPTEMOÇİN
Yönetim Kurulu Başkanı

Bu internet sitesinde, çerezler kullanılmamaktadır.

Kapat Detaylı Bilgi