EN
Gurur ve Onurla 40 Yıl

Erkurt Holding, kuruluşunun 40. yılını, çalışanları ve aileleriyle şölen havasında kutladı. Yönetim Kurulu Başkanı Âli Kerem Alptemoçin, değerlerden ödün verilmeden verilen bayrağı gelecek kuşaklara aktaracaklarını belirtirken, gecenin finalinde sahne alan Sunay Akın ve İlhan Şeşen performanslarıyla büyük alkış topladı.


1978 yılından bu yana Türkiye otomotiv yan sanayisine yön veren Erkurt Holding, 40. yılı adına bir etkinlik düzenledi. Tofaş Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen geceye Erkurt Holding Kurucu ve Onursal Başkanı Ahmet Kurtcebe Alptemoçin ve Yönetim Kurulu üyeleri eşleri ile birlikte, Formfleks CEO'su Nazım Serhatlı'nın yanı sıra Erkurt Holding’in üst düzey yöneticileri, müşteriler, çözüm ortakları, iş ve cemiyet dünyasının önemli isimleri katıldı.


AHMET KURTCEBE ALPTEMOÇİN: “İNANÇ VE GÜVENLE ÇIKTIĞIMIZ BU YOLDA SABIR VE ÖZVERİYLE İLERLEDİK”
Kutlama gecesinde Erkurt Holding Kurucu ve Onursal Başkanı Ahmet Kurtcebe Alptemoçin de bir konuşma gerçekleştirdi. Ahmet Kurtcebe Alptemoçin konuşmasına, “Geride bıraktığımız 40 yılı gözlerimin önünden geçirip nerelerden nerelere geldiğimizi görünce mutluluğum bir kat daha artıyor. Dile kolay… Tam 40 yıl önce bütün güçlüklere rağmen ‘inanç ve güvenle’ çıktığımız bu yolda sabırla, özveriyle ilerledik. Kurumsal kültürümüz, vizyon ve misyonumuz yolumuzu aydınlatan ışığımız oldu.” diyerek sözlerine başladı.


Erkurt Holding’in uzun yolculuğuna katkıda bulunan herkese teşekkür ederek yatırımlarına hız kesmeden devam edeceklerini vurgulayan Ahmet Kurtcebe Alptemoçin, otomotiv sektöründe başarının güven odaklı yürütülen ilişkilerle kazanıldığını belirtti. Alptemoçin, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Değerli çalışanlarımız bu büyük ailenin değerli üyeleridir. Bütün güçlüklere rağmen ‘inanç ve güvenle’ çıktığımız bu yolda sabırla, özveriyle ilerledik. Karşılıklı güven ilişkisiyle, birlikte büyüdüğümüz çözüm ortaklarımız, bu başarıda önemli bir paya sahiptir. Türkiye’de temellerini attığımız ve 40 yıldır hizmet verdiğimiz otomotiv sanayinde ‘hedef odaklı çalışma, sürdürülebilirlik, şeffaflık, teknoloji ve insan kaynaklarına yatırım’ gibi hususlar yönetim anlayışımızın ana unsurları oldu. Erkurt Holdingimizi gelecek kuşaklara da taşımak için aynı anlayış, kararlılık ve sorumlulukla hep birlikte öncülük etmeyi sürdüreceğiz. Sloganımız haline getirdiğimiz gibi ‘Birlikte ve Daima’ çok çalışacağız.” 


Konuşmasının son bölümünde Merhum Recep Bekler’i anarken duygusal anlar yaşayan Ahmet Kurtcebe Alptemoçin, can dostum ve ağabeyim dediği Recep Bekler’e seslendi. Alptemoçin, “Gözün arkada kalmasın Recep Abi… 40 yıl önce başlattığımız mücadeleyi bugün evlatlarımız ve Erkurt Ailesi’nin tüm fertleriyle birlikte ‘ilk günkü heyecan ve başarıyla’ sürdürüyoruz. Bugün, gelecek 40 yılların ilk günü olur inşallah…” diyerek sözlerini tamamladı.

ÂLİ KEREM ALPTEMOÇİN: “HAYALLERİMİN VE HEDEFLERİMİN HEPSİ ERKURT’TAN GEÇİYOR”
Âli Kerem Alptemoçin de gerçekleştirdiği konuşmasında “21 yıl önce, Erkurt şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmaya başladığımda 27 yaşındaydım, tecrübesizdim belki ama hayallerim ve hedeflerim vardı. Aradan uzun yıllar geçti, bugün artık daha büyük hayallerim var. Hem de dünyada ve ülkemizde değişen onca şeye rağmen… En önemlisi, hedeflerimin de hayallerimin de hemen hemen hepsinin yolunun bir şekilde Erkurt’tan geçmesi…” diyerek başladı. 


Konuşmasının devamında yeni hedefler belirleyerek yarışta daha güçlü bir şekilde var olacaklarının altını çizen Alptemoçin, “Değişim bazılarına ürkütücü gelebilir. Ben ise daha çok heyecan verici buluyorum. Bu sayede hem kendi adıma hem de şirketlerimiz adına yeni hayaller kuruyor ve yeni hedefler belirliyorum. Değişeceğiz, gelişeceğiz ve daha güçlü, hızlı olarak bu yarışta var olacağız. Kendi değerlerimizden ödün vermeden, bize verilen bayrağı gelecek kuşaklara devretmek için çok çalışacağız.” dedi.

Erkurt çalışanlarının keyifli saatler geçirdiği kutlamalar kapsamında, holdingde 15, 20, 25 ve 30 yıl üzeri görev yapanlara başarı ödülleri sunulurken, Erkurt Holding Kültür - Sanat Etkinlikleri kapsamında bu yıl üçüncüsü düzenlenen resim yarışmasında ‘Dostluk ve Dayanışma’ temalı resimleriyle dereceye giren miniklere hediyeleri verildi. Ardından 40. yıla özel olarak düzenlenen ‘Anılarda Erkurt’ Fotoğraf Yarışması’nda birbirinden değerli fotoğraflar ödüle layık görüldü.


Gecenin en büyük ödülü ise Ahmet Kurtcebe Alptemoçin’e Yönetim Kurulu tarafından verildi. Alptemoçin ve Bekler ailelerinin 1970’li yıllarda başlayan ve binlerce çalışana istihdam sağlayan beraberliği bir vakıfla yeniden anlam buldu. Alptemoçin-Bekler Endüstriyel Gelişim ve Eğitim Vakfı, ihtiyacı olan ailelere çocuklarının eğitimlerinden uzak kalmamaları için destek olacak. Üstün nitelikli çocukların endüstriyel hayata katılabilmeleri ve doğru yönlendirilebilmeleri adına onlara destek olacak ve kapsamlı rehberlik hizmeti sunacak.


Kutlama programının finalinde kendine has üslubuyla öyküler anlatan Sunay Akın’a aşk şarkılarının en sevilen yorumcularından İlhan Şeşen eşlik etti. Akıcı diliyle geceye katılan konuklarla bütünleşen Sunay Akın ve İlhan Şeşen konuklara unutulmaz anlar yaşattı.

Bu internet sitesinde, çerezler kullanılmamaktadır.

Kapat Detaylı Bilgi